بررسی مهمترین تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه

بررسی مهمترین تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه

قبل از اینکه به بررسی تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه بپردازیم، اجازه دهید تا چند سوال از شما بپرسیم. تاکنون چند بار برای شما پیش آمده است که خودروی خود را پارک کرده باشید و موقع برگشتن متوجه شده‌اید که بلهههههه، شیشه‌های خودرو پایین است یا کاملا آن را نبسته‌اید؟

اگر بخت با شما یار بوده باشد، چیزی از شما دزدیده نشده است، اما اگر آدم بدشانسی باشید به احتمال زیاد خودرو یا وسایل مهم خود (گوشی، لپ تاپ و ..) را به خاطر یک سهل انگاری کوچک از دست داده‌اید. وسیله‌ای که از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند، پاور ویندوز نام داد.

پاور ویندوز وسیله‌ای است که این مشکل را حل می‌کند و خیال شما را از بالا بودن شیشه‌ها راحت می‌کند. پاور ویندوزها در انواع مختلف تولید و دسته‌بندی می‌شوند که یکی از این دسته‌بندی‌ها، تقسیم‌بندی بر اساس تعداد کنترل شیشه‌ها است.

از نظر تعداد کنترل شیشه‌ها پاور ویندوزها در دو گروه پاور ویندوز 2 شیشه (2W) و پاور ویندوز 4 شیشه (4W) تقسیم‌بندی می‌شوند. بررسی تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه موضوعی است که در این مقاله از رادیومونتاژ به آن خواهیم پرداخت.

تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه

یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که شما همراهان و مشتری‌های عزیز از کارشناسان ما پرسیده‌اید. از جمله مهم‌ترین تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه از نظر کنترل تعداد پنجره‌ ها:

پاور ویندوز 2 شیشه: این نوع پاور ویندوز برای آن دسته از افرادی است که فقط می‌خواهند دو عدد از شیشه‌های خود را به‌صورت خودکار بالا ببرند. برای خودروهایی مانند پراید، برخی مدل‌های کوییک و تیبا که فقط دو شیشه برقی دارند، استفاده از این پاور ویندوز بسیار مرسوم است.

پاور ویندوز 4 شیشه: همان‌طور که از نام این پاور ویندوز مشخص است، از این پاور ویندوز برای بالا بردن 4 شیشه استفاده می‌شود. طبیعی است که استفاده از پاور ویندوز 4 شیشه مخصوص خودروهایی است که 4 شیشه برقی دارند. از این محصول می‌توان برای خودروهای پژو پارس، پژو 206 و .. استفاده کرد.

2. ویژگی‌های پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه:

دومین موردی که در تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه مورد بررسی قرار می‌گیرد، در ویژگی‌های این دو نوع پاور ویندوز است. عمده‌ترین تفاوت این دو پاور در تعداد شیشه‌هایی است که می‌توانند بالا ببرند.

سایر ویژگی‌های این پاور ویندوزها مانند نحوه نصب، کیفیت رله‌ها و .. تا حدود بسیار زیادی به برند تولید کننده پاور بستگی دارد. رادیومونتاژ یکی از بهترین ارایه دهندگان پاور ویندوز در ایران است. رادیومونتاژ پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید و به بازار عرضه می‌کند.

3. تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه از نظر قیمت:

پاور ویندوز، محصولی اقتصادی است و قیمت چندان بالایی ندارد. تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه از نظر قیمت چندان زیاد نیست. اما باید بدانید که پاور ویندوز 4 شیشه کمی گران‌تر از نمونه 2 شیشه است و این امری بدیهی است. برای مثال قیمت پاور ویندوز رادیومونتاژ مدل 2 شیشه 230 و مدل 4 شیشه 260 هزار تومان است.

4. تفاوت ایمنی در پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه:

مصرف کنندگان از پاور ویندوز استفاده می‌کنند تا امنیت خودروی خود را بالاتر ببرند. پس ایمنی مهم‌ترین فاکتوری است که در پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه باید به آن توجه کرد. تشخیص این موضوع که امنیت پاور ویندوز 4 شیشه از 2 شیشه بیشتر است، کار سختی نیست.

اگر هر چهار شیشه خودروی شما برقی است و امکان نصب پاور ویندوز برای شما وجود دارد، حتما از پاور ویندوز 4 شیشه استفاده کنید. اگر هم مجبور به استفاده از پاور ویندوز 2 شیشه هستید، حتما در هنگام خروج، شیشه‌های عقب خودرو را بررسی کنید و از بالا بودن آن‌ها مطمئن شوید.

بررسی مهمترین تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه

چرا باید از پاور ویندوز استفاده کرد؟

اکنون که تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه را به خوبی درک کرده‌اید، بهتر است تا کمی در خصوص دلایل و ضرورت‌های نصب شیشه بالابر بر روی خودرو صحبت کنیم.

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، بالا بردن ایمنی مهم‌ترین عاملی است که رانندگان را به استفاده از پاور ویندوز تشویق می‌کند. علاوه بر کاهش دادن احتمال سرقت، استفاده از این ابزار مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  1. روزهایی که سوز سرما بسیار شدید است، حیواناتی مانند گربه به دنبال یک جان پناه هستند. چه سرپناهی بهتر از یک خودرو که شیشه آن نیمه باز است برای یک گربه وجود دارد؟ با خرید پاور ویندوز هرگز با این مشکل روبه‌رو نخواهید شد.
  2. در یک روز سرد بارانی یا برفی اگر شیشه خودروی شما نیمه باز باشد، برف و باران کابین خودروی شما را نابود خواهند کرد و شما را به دردسر بزرگی خواهند انداخت.
  3. در قرن جدید سرعت زندگی بسیار بالا رفته است. همه عجله دارند و می‌خواهند، کارها را با سرعت بیشتری انجام دهند. پاور ویندوز به شما این امکان را می‌دهد تا سریع‌تر خودروی خود را ترک کنید و وقت خود را صرف بالا بردن شیشه‌ها نکنید.

البته تمامی مواردی که به عنوان مزایای پاور ویندوز اشاره شد، در صورتی است که شما از یک پاور ویندوز خوب استفاده کنید.

ویژگی‌های یک پاور ویندوز خوب

  • وجود سیستم آنتی ترپ: آنتی ترپ (Anti-Trap) موانع جلوی شیشه را تشخیص می‌دهد و در صورت وجود مانع، بالا بردن شیشه‌ها را متوقف می‌کند. این مانع می‌تواند هر چیزی باشد (دست کودک، سر پت و … ).
  • Step by Stepپاور ویندوز خوب پاوری است که شیشه‌های ماشین را همزمان بالا نمی‌دهد و این کار را نوبتی انجام می‌دهد. اگر پاور هر چهار شیشه را به‌طور همزمان بالا دهد، فشار زیادی به باتری خودرو وارد می‌شود و طول عمر باتری را به شدت کاهش می‌دهد.
  • سیستم بررسی مجدد: سیستم بررسی مجدد یا Double check بعد از بسته شدن شیشه‌ها یک بار دیگر آن‌ها را بررسی می‌کند تا از بسته بودن شیشه‌ها مطمئن شود.

سخن پایانی:

در این مقاله به‌طور کامل در خصوص تفاوت پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه صحبت کردیم. همان‌طور که مشاهده کردید، مهمترین تفاوت این دو پاور در تعداد شیشه‌هایی است که بالا می‌برند.

استفاده از یک پاور ویندوز چه قابلیت بالا بردن 2 شیشه را داشته باشد چه 4 شیشه، ایمنی خودروی شما را بالا می‌برد. البته این ایمنی زمانی اتفاق خواهد افتاد که شما از یک پاور ویندوز خوب استفاده کرده باشید. رادیومونتاژ یکی از بهترین برندهای تولید کننده پاور ویندوز است.

محصولاتی که توسط رادیومونتاژ تولید می‌شوند، فوق‌العاده باکیفیت هستند و خیال شما را برای استفاده‌های طولانی مدت راحت می‌کند. رادیومونتاژ پاور ویندوز 2 شیشه و 4 شیشه دارد، پاور ویندوزها با قابلیت‌های متفاوتی مانند بررسی مجدد، بستن شیشه‌ها بعد از قفل درب به وسیله ریموت فابریک یا دزدگیر و .. به بازار عرضه می‌شوند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *