1670000392097

از ما بپرسید

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated
سوالات شما
_

آیا شما سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود را برای ما ارسال کنید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

هزینه ارسال سفارشات در سایت رادیو مونتاژ به چه صورت است؟
هزینه ارسال با توجه به تعداد سفارشات و بر حسب نوع کالا متغیر است. ارسال کالای بالای 4 میلیون تومان رایگان محسوب می شود. ابعاد کالای سفارشی اگر کوچک باشد (مانند ردیاب) از 30000 تومان و اگر مانیتور باشد 80000 تومان است.
زمان بندی برای ارسال سفارش در سایت رادیو مونتاژ به چه صورت است؟
کالای موجود در انبار رادیو مونتاژ ظرف 24 ساعت پس از ثبت سفارش در سایت، ارسال خواهد شد.
ارسال سفارشات در سایت رادیو مونتاژ از چه طریقی انجام می پذیرد؟
از طریق تیپاکس
تا چند روز پس از تحویل کالا می توانیم کالا را مرجوع نماییم؟
تا 7 روز بعد از تحویل با هماهنگی واحد فروش و ارائه علت مرجوع و دارا بودن شرایط بازگردانی کالای رادیو مونتاژ.
شرایط گارانتی در چه صورت از مانیتورها ابطال می شود؟
1 – باز شدن برچسب پلمپ پشت مانیتور ها 2 – اتصالات برقی 3 – خرابی تاچ و صفحه نمایش مانیتور 4 – نصب و دستکاری توسط افراد غیر متخصص

سایر سوالات

چطور می تونم اعتماد کنم؟

همانطور که در پایین صفحه می بینید وینکا مارکت دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت) و نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال) میباشد و همچنین همکاری با امن ترین درگاه ها (زرین پال / زیبال / پی) از دیگر اعتبارات ماست.
جهت مشاهده وضعیت هر کدام، به روی آن کلیک کنید

logo

نماد اعتماد الکترونیکی
صادره از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی
وزارت صنعت، معدن و تجارت

نحوه ی خرید آنلاین و پرداخت آن چگونه است؟

به دلیل شیوع بیماری کرونا، از تاریخ 1399/10/01 خرید از رادیو مونتاژ به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود که میتوان از طریق واتساپ و یا تماس ثبت سفارش کنید و همچنین میتوانید بصورت آنلاین از طریق سایت اقدام کنید، بدین صورت که باید محصول را به سبد خرید اضافه کنید و بعد از تکمیل سفارش و پرداخت، خرید خودتان را تکمیل کنید و همچنین شما میتوانید با مراجعه به قسمت “شیوه پرداخت” از شرایط دقیق تر پرداخت مطلع شوید.

اگر بعد از دریافت مرسوله، کالا مشکل فیزیکی داشت چکار کنم؟

تمامی مرسولات ارسالی از طرف وینکا مارکت بیمه می شوند. لذا برای استفاده از بیمه حتما بسته را جلوی چشم مامور تیپاکس باز کنید تا سالم بودن فیزیکی آن اطمینان حاصل کنید. اگر بعدا متوجه این خطا شوید کمی کار برایتان در شرکت بیمه سخت خواهد شد.

بعد از ثبت سفارش و پرداخت اگه نظرم عوض شد؟

طبق قرارداد در بخش قوانین سایت اگر نظرتان بعد از پرداخت عوض شود و درخواست وجه پرداختی را داشته باشید مبلغ 5% از فاکتور کسر خواهد شد و بقیه مبلغ به حسابتان واریز می شود. اما در صورتی که فقط بخواهید مدل را عوض کنید هیچ مبلغی را متحمل نخواهید شد.