دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب ؟ + مقایسه هر کدام

دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب ؟ + مقایسه هر کدام

دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب؟ این یکی از پرتکرارترین سوال‌هایی است که شما عزیزان از کارشناسان ما در رادیومونتاژ (فروش و پخش عمده دزدگیر ماشین و ردیاب خودرو) می‌پرسید.

همان‌طور که می‌دانید، دزدگیرها در سال‌های اخیر بسیار پیشرفته شده و از آن شکل ساده خود فرسنگ‌ها فاصله گرفته‌اند. در این چند دهه نیز دزدگیرهای تصویری نسل جدید  موجود در بازار با امکانات امنیتی فوق‌العاده خود، مانع از سرقت خودرو می‌شوند.

از طرف دیگر ردیاب‌‌ها، نسل جدیدی از ابزارهای امنیتی خودرو هستند که در همین مدت کم حضور در بازار طرفدارهای پروپاقرص بسیار زیادی را مجذوب خود کرده‌اند. حال سوال اینجاست که از بین لوازم امنیتی خودرو، دزدگیر تصویری بخریم یا ردیاب خودرو؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را به‌طور کامل دریافت کنید.

دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب

خودرو در سال‌های اخیر به واسطه افزایش قیمت شدیدی که تجربه کرده، از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است. به همین دلیل حفظ امنیت آن برای مالکان بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

ابزارهای بسیار زیادی برای محافظت از خودرو وجود دارد که دزدگیر تصویری و ردیاب را می‌توان به عنوان گل سرسبد و بهترین ابزارهای امنیتی برای بالا بردن ایمنی خودرو معرفی کرد. در ادامه با مقایسه این دو به شما خواهیم گفت که دزدگیر تصویری بهتر است یا جی پی اس خودرو.

دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب؟ | قبل از سرقت

دزدگیر در واقع یک سیستم باز دارنده از سرقت خودرو است که نوع تصویری جزئیات بیشتری از خودرو را روی ریموت نشان می‌دهد. در واقع دزدگیرها  با ایجاد مزاحمت برای سارق کار سرقت خودرو را برای او سخت‌تر می‌کند.

معمولا دزدگیر به محض باز شدن درب خودرو، شکسته شدن شیشه، وارد شدن ضربه و .. آژیر را به صدا درمی‌آورد تا سارق را بترساند و مالک را از موضوع آگاه کند. این در حالی است که ردیاب آژیر ندارد و نمی‌تواند با ایجاد صدای بلند سارق را بترساند. البته درصورتیکه سارق، دزدگیر شما را غیرفعال نکرده باشد.

دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب؟ | بعد از سرقت

در بالا مشاهده کردید که قبل از سرقت خودرو دزدگیر عملکرد بهتری نسبت به ردیاب دارد (البته به شرط غیرفعال نشدن دزدگیر توسط سارق). اما بعد از اینکه خودروی شما توسط سارق به سرقت برود، دزدگیر عملا بلا استفاده خواهد بود و وجود آن بر روی خودرو هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

اما ردیاب تازه بعد از سرقت است که ارزش‌های خود را نشان می‌دهد و اهمیت نصب آن بر روی خودرو مشخص می‌شود. با وجود یک ردیاب بر روی خودرو حتی اگر سارق موفق به دزدیدن خودروی شما شود، باز هم پیدا کردن آن برای شما و پلیس کار راحتی خواهد بود.

مزایای دزدگیر تصویری نسبت به ردیاب

دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب ؟ + مقایسه هر کدام

دزدگیر تصویری و ردیاب هر دو مزایای زیادی دارند که برای تشخیص اینکه دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب شما باید با آن‌ها به‌طور کامل آشنایی داشته باشید. از جمله مهم‌ترین مزایای نصب دزدگیر تصویری بر روی خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ریموت این نوع از دزدگیرها به‌صورت تصویری است و شما به صورت شماتیک تصویری از خودروی خود بر روی ریموت مشاهده خواهید کرد.
 2. درصورت باز شدن بدون مجوز درب‌های خودرو، ریموت دزدگیر تصویری برای شما هشداری را ارسال می‌کند و آژیر دزدگیر را نیز به‌طور همزمان به صدا در خواهد آورد.
 3. درصورتیکه یک جسم با خودروی شما برخورد کند، ریموت دزدگیر به شما موضوع را اعلام می‌کند.
 4. در صورت باز بودن یک یا تمام درب‌های خودرو، شما از روی ریموت متوجه موضوع خواهید شد.
 5. ریموت دزدگیر تصویری از خروجی‌های مختلف مانند صندوق پران، قفل کودک، پاور ویندوز، باز شدن درب‌ها بعد از خاموش شدن خودرو، قفل کودک، قفل شدن درب‌های خودرو بعد از اولین ترمز و .. پشتیبانی می‌کند.
 6. برخی از دزدگیرهای تصویری دارای سیستم ضد سرقت هستند و به مالک این اجازه را می‌دهند که تا یک شعاع مشخص با استفاده از ریموت کنترل خودروی خود را خاموش کند.
 7. برد ریموت کنترل دزدگیرهای تصویری بسیار زیاد است.

مزایای ردیاب خودرو نسبت به دزدگیر تصویری

 1. در بالا گفته شد که سارقان حرفه‌ای به راحتی دزدگیر را پیدا و آن را از کار خواهند انداخت. مهم‌ترین مزیت ردیاب نسبت به دزدگیر در دسترس نبودن آن برای سارق است. شانس پیدا کردن یک ردیاب توسط سارق بسیار پایین است و احتمال این موضوع که سارق اصلا متوجه ردیاب متصل به خودرو نشود، بسیار زیاد است.
 2. با نصب یک ردیاب بر روی خودرو شما می‌توانید هر لحظه از موقعیت خودروی خود آگاه شوید. اطلاع لحظه‌ای از موقعیت خودرو به شما یک آرامش خیال خاص خواهد داد که دزدگیر به شما نمی‌دهد.
 3. ردیاب‌ به مالک خودرو این اجازه را می‌دهد که خودروی خود را از راه دور خاموش کند.
 4. ردیاب به مالک این اجازه را می‌دهد که از راه دور درب‌های ماشین خود را باز یا بسته کند.
 5. شما می‌توانید برای خودروی خود محدوده مجاز حرکتی مشخص کنید.
 6. با نصب ردیاب بر روی خودرو این امکان وجود دارد که برای خودروی خود حداکثر سرعت مجاز حرکتی تعیین کنید.
 7. در صورت باز شدن درب‌ها به‌صورت غیر مجاز، ردیاب برای مالک هشدار ارسال می‌کند.
 8. امکان شنود صداهای داخل کابین، یکی دیگر از امکاناتی است که ردیاب در اختیار مالکان خودرو قرار می‌دهد.

معایب دزدگیر تصویری و ردیاب در مقایسه با یکدیگر

برای درک بهتر اینکه دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب، لازم است تا با معایب هر کدام از این محصولات نیز آشنا شوید. مهم‌ترین معایب دزدگیر تصویری عبارتند از:

 1. آمار بالای خودروهای مسروقه‌ای که بر روی آن‌ها دزدگیر تصویری نصب بوده است، نشان می‌دهد که این وسیله توسط سارقان حرفه‌ای به راحتی غیر فعال می‌شود. عملا نصب دزدگیر کمکی به امنیت خودرو نکرده و تنها باعث شده است تا سارق وقت بیشتری برای سرقت خودروی شما اختصاص دهد.
 2. اگر حساسیت شوک سنسور شما بالا باشد، با رد شدن یک خودروی دیگر، انسان و حتی حیوانات اهلی از کنار خودروی شما، صدای آژیر دزدگیر بلند می‌شود. این موضوع باعث سلب آسایش همسایه‌ها و آزار و اذیت آن‌ها می‌شود.
 3. در مکان‌های شلوغ این امکان وجود دارد که صدای آژیر به گوش مالک خودرو نرسد.
 4. دزدگیر تصویری زمانی کاربرد دارد که مالک نزدیک خودرو باشد و بتواند از خود واکنش نشان دهد.

معایب ردیاب خودرو عبارتند از:

در وصف ردیاب خودرو می‌توان گفت “این چنین خوب چرایی”، عملا ردیاب اگر درست استفاده شود عیب خاصی ندارد. ردیاب‌های آهنربایی نصب بسیار ساده‌ای دارند و اگر شخصی بخواهد شما را زیر نظر بگیرد به راحتی می‌تواند یکی از آن‌ها را به خودروی شما متصل کند. به این ترتیب استفاده نادرست از ردیاب می‌تواند باعث سلب نقض حریم شخصی شما شود.

قیمت دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب؟

قیمت یک فاکتور مهم و اساسی در خرید هر محصولی است. در بازار انواع ردیاب و دزدگیر با قیمت‌های مختلف وجود دارد که شما می‌توانید به سراغ آن‌ها برای خرید بروید. به‌طور کلی بین قیمت دزدگیر تصویری و ردیاب اختلاف چندان زیادی وجود ندارد و می‌توان آن‌ها را در یک رده قیمتی معرفی کرد.

ردیاب بخریم یا دزدگیر تصویری؟

در بخش دزدگیر تصویر بهتر است یا ردیاب به‌طور کامل این دو محصول را با هم مقایسه کردیم. اکنون نوبت به تصمیم‌گیری برای خرید رسیده است.

در واقع می‌توان گفت که دزدگیر و ردیاب خودرو مکمل یکدیگر هستند و اگر محدودیت بودجه ندارید، بهتر است هر دوی این محصولات را خریداری و بر روی خودروی خود نصب کنید. اما اگر محدودیت بودجه دارید و تنها به دنبال خرید یکی از آن‌ها هستید، به شما پیشنهاد می‌‌کنیم که به سراغ ردیاب خودرو بروید.

در این مقاله به‌طور کامل در خصوص اینکه دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب صحبت کردیم. با توجه به مطالب بالا، استفاده از ردیاب خودرو یک انتخاب هوشمندانه‌تر نسبت به دزدگیر تصویری است.

چرا که ردیاب قبل و بعد از سرقت کارآمد است، اما دزدگیر تصویری تنها قبل از سرقت کارایی دارد. اگر با وجود توضیحات بالا باز هم در خصوص انتخاب بین دزدگیر تصویری و ردیاب مردد هستید به شما توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما در رادیومونتاژ تماس بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *