به فروشگاه رویال خوش آمدید 30 درصد تخفیف برای اولین خرید

فروشگاه لوازم صوتی و تصویری وینکا رادیو مونتاژ

رادار نقطه کور چیست و چه قابلیت هایی دارد ؟

رادار نقطه کور چیست و چه قابلیت هایی دارد ؟

رانندگی می تواند لذت بخش ترین کار دنیا باشد به شرط اینکه شما از سلامنتی خود وسرنشین هایتان مطمئن باشید. برای اینکار شما در وهله اول باید بسیار محتاط باشید. به تمامی علائم رانندگی در جاده ها توجه نمایید و قوانین را نیز رعایت کنید. اگر خود شما تمام این مسائل را در نظر بگیرید قطعا خطر تصادف برای شما بسیار کاهش می یابد. اما فقط احتیاط و رعایت قوانی کافی نیست. بلکه شما نیاز به بعضی از وسایل جانبی خودرو مانند رادار نقطه کور نیز دارید.

ان رادار یکی از لوازم جانبی خودرو بوده که برای ایمنی بیشتر راننده و خودرو طراحی شد است. از این ابزار جانبی برای حفظ فاصله بین ماشین ها و اعلام هشدار به راننده استفاده می شود. به طور کلی وجود یک سیستم رادار نقطه کور برای هر خودرویی بسیار ضروری می باشد. اگر تمامی خودرو ها به این سیستم مجهز باشند قطعا مانع از وقوع بسیاری از تصادفات رانندگی خواهد شد.

رادار نقطه کور انواع مختلفی دارد و می تواند در حالت های مختلفی استفاده شود.

این کاربردها برای حالت های مختلفی ایمنی ایجاد می کنند. در اینجا ما سه حالت کلی را بررسی خواهیم کرد.

رادار نقطه کور چیست و چه قابلیت هایی دارد ؟

رادار حرکت بین خطوط

این رادار خودرو را بین خطوط نگه داشته و از انحراف آن جلوگیری خواهد کرد. شما با استفاده از این رادار می توانید خیال خود را بابت انحراف خودرو از مسیر اصلی راحت نمایید. امروزه بسیاری از خودرو های برتر جهان دارا این سیستم هستند. اما شما می توانید این قابلیت را برای خودرو خود بدون در نظر گرفتن مدل یا برند آن نصب کنید.

نحوه عملکرد رادار نقطه کور به این صورت بوده که در صورتی که راننده در هنگام انحراف به چپ یا راست چراغ راهنما نزند. رادار این حرکت را انحراف تشخیص داده و با استفاده از لرزش فرمان به راننده هشدار خواهد داد.

رادار تشخیص عابرین پیاده

این سیستم به شما کمک خواهد کرد که عابرین پیاده نزدیک خودرو را تشخیص دهید. به این صورت که با استفاده از هشدار صوتی می تواند حضور یک عابر پیاده که امکان تصادف با آن وجود دارد را به شما هشدار دهد. عملکرد رادار نقطه کور به این گونه است که ابتدا با استفاده هشدار های صوتی و یا تصویری بر روی مانیتور به شما اطلاع رسانی خواهد کرد. سپس در صورتی که راننده متوجه نشده و واکنشی از خود بروز ندهد به طور خودکار ترمز خواهد کرد.

رادار جلوگیری از تصادف

این رادار برای جلوگیری از تصادف با خودرو های مقابل است. بسیاری از رانندگان هنگامی که حواس آن ها پرت می شود. امکان تصادف آن ها بالا می رود و این یک مسئله خطرناک می باشد. رادار نقطه کور با هشدار به راننده این امکان را می دهد که قبل از تصادف فرصت بیشتری برای جلوگیری از تصادف داشته باشد.

این سیستم با استفاده از سنسور خودرو می تواند فاصله بین خودرو با اجسام رو به رو و یا خودرو مقابل و شیب تغییر فاصله را تشخیص دهد. سپس این شیب تغییرات اگر به صورت ناگهانی تغییر کند رادار این حالت را احتمال بالای تصادف تشخیص داده و به راننده هشدار خواهد داد. در صورتی که راننده اواع را کنترل نکند خود سیستم مجموعه ای از اقدامات لازم را انجام خواهد داد. مانند برگرداندن صندلی ها از حالت خوابیده به حالت نرمال، فعال کردن ترمز خودرو و دیگر اقدامات لازم برای جلوگیری از تصادف انجام خواهد شد.

ادار تشخیص نقاط کور

از این رادار برای تشخیص اجسام و خودرو های در حال حرکتی که در محدوده به اصطلاح کور قرار دارند استفاده می شود. در این حالت با استفاده از سنسور های خودرو در صورتی که یک وسیله نقلیه وارد محدوده نقطه کور خودرو شود، به شما هشدار خواهد داد. امروزه بسیاری از شرکت های تولید کننده روز دنیا به صورت فابریک برای خودرو های خود از رادار نقطه کور یا Blind Spot Radar استفاده می کنند. این وسیله برای ایمنی و سلامت سرنشین ها و همچنین خودرو بسیار مفید خواهد بود.

این رادار به راننده فرصت بیشتری را برای جلوگیری از تصادف خواهد داد. به این صورت که اگر حتی شما با احتیاط رانندگی کنید. سپس یک راننده دیگر با بی احتیاطی به شما نزدیک شود. می تواند به شما اخطار دهد و شما قبل از وقوع تصادف کار های لازم را انجام دهید. با توجه به این قابلیت بسیاری از تصادفات که به دلیل نداشتن دید لازم برای دیدن نقاط کور خودرو است رفع خواهند شد.

رادار نقطه کور با استفاده از سنسور و دوربین های خودرو تمامی تصاویر و اطلاعات را به نرم افزار رادار می فرستند. سپس این نرم افزار اطلاعات موجود را بررسی کرده و سپس هشدار را صادر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توضیحات فیلدها را انتخاب کنید
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
بیرون کلیک کنید
مقایسه کنید