4 نکته تشخیص رنگ خودرو دست دوم

4 نکته تشخیص رنگ خودرو دست دوم

رنگ خودرو دست دوم هم می تواند کار ساده ای باشد هم پیچیده، زیرا خیلی معیارها برای تشخیص وجود دارد که کار هر شخصی نیست.

قصد خرید خودروی دست دوم را دارید؟ شک دارید که خودرو را کارشناسی ببرید یا نه؟ فک می کنید خودتان از پس مسائل این چنینی بر می آیید؟

بدون شک و بدون فوت وقت قبل از خرید خودرو کارکرده، حتما و حتما آن را پیش یک کارشناس ببرید. شما که دارید هزینه زیادی را بابت خرید متقبل می شوید با هزینه کردن اندکی هزینه می توانید با خیال راحت خریدتان را نهایی کنید.4 نکته تشخیص رنگ خودرو دست دوم

 

4 گام برای تشخیص رنگ خودرو دست دوم

خرید خودرو در این دوره و زمانه کار سختی شده است پس قبل از خرید محتاطانه عمل کنید و تمام نکات را مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از افراد به نیت سرمایه گذاری ماشین خرید و فروش می کنند قطعا برای چنین افرادی کارشناسی ماشین مهم تر است زیرا نمی خواهند سرشان کلاه رود.

برای محافظت از ماشین هر کاری از دستتان بر می آید انجام دهید، قیمت ها به حدی غیر قابل باور است که باید برای افزایش امنیت ماشین اقدامی بکنید.

ردیاب خودرو پیشرفته ترین ابزاری است که امنیت ماشینتان را به اوج خود می رساند و به وسیله آن ردیابی 24 ساعته از ماشین برایتان میسر می گردد.

بعد از خرید خودرو و توجه به مسائل فنی و بدنه آن حتما خرید ردیاب خودرو را در اولویت خود قرار دهید. لازم به ذکر است، با توجه به گزارش های آگاهی گفته شده است بسیاری از سارقان خودرو را بواسطه همین ردیاب ها گرفته اند.

در ادامه با معرفی 4 روش به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید بدون نیاز به کارشناس رنگ خودرو دست دوم را خودتان کارشناسی کنید.

1. تشخیص رنگ با استفاده از آهن ربا

یکی از قدیمی ترین و موثر ترین روش ها برای تشخیص رنگ شدگی خودرو استفاده از آهن ربا است. حواستان را جمع کنید تا از آهن ربای خیلی قوی استفاده نکنید تا خط و خش روی ماشینتان بیاندازد.

یک آهن ربا بردارید و در قسمت های مختلف بدنه خودرو بکشید. در صورت وجود داشتن تفاوت در جاذبه آهن ربا، بدانید که ماشین رنگ خورده است. رنگ توسط صافکار ها باعث چند لایه شدن می شود و این عامل جذب کمتر خاصیت آهن ربایی است.

رنگ کارخانه خیلی با کیفیت تر از رنگ هایی است که صافکار ها استفاده می کنند در نتیجه کاملا تفاوت ایجاد کرده و شما متوجه آن می شوید.

2. تشخیص رنگ با دست کشیدن بر روی بدنه

در این حالت باید تمام بدنه خودرو را دست بکشید و اگر زبری زیر دستتان حس شد آن را دقیق تر بررسی کنید. خودرویی که رنگ فابریک داشته باشد سطح صاف تری دارد و کاملا یک دست می باشد اما اگر یکنواخت و صیقلی نباشد به این معناست که آن رنگ فابریک نیست.

3. بررسی کردن رنگ جاهای حساس

زندگی شهری، شلوغی ها و ترافیک ها باعث بوجود آمدن تصادف های جزئی می شود که غالبا ضربه به پشت ماشین است. پس حتما کاپوت ها و صندوق عقب ها را چک کنید تا ماشین از این دو سمت ضربه و رنگ خوردگی نداشته باشد.

همچنین درها، روزانه شاهد تصادف هایی هستیم که از فرعی به اصلی می آیند و باعث می شود که به درها آسیب برسد.

4. دقت به اختلاف رنگ ها و پوسته شدن رنگ

4 نکته تشخیص رنگ خودرو دست دوم

در کارخانه، کد رنگ ها خاص هستند و رنگ متفاوت تری استفاده می شود که در صافکاری ها نشود عین آن را ساخت. با توجه به مهارت صافکار ها باز هم به ندرت می توان دو رنگ شبیه به هم ساخت در نتیجه کاملا دقت کنید و از دو رنگ بودن خودرو کاملا می توانید متوجه رنگ خودرو دست دوم شوید.

رنگ های کمپانی اصل هستند تا به سرعت زیر نور آفتاب رنگ پریده نشوند یا در گرما و سرما و تغییرات آب و هوایی پوسته پوسته نشوند. با این شرایط اگر خودرویی را دیدید که رنگ آن اصطلاحا آفتاب خورده و یا پوسته پوسته شده بود در اصل بودن آن شک کنید.

نکات تکمیلی در مورد رنگ خودرو دست دوم

مواردی که در بالا ذکر شد شایع ترین دلایل بررسی رنگ خودرو دست دوم می باشد. برای خرید ماشین موضوع رنگ شدگی خودرو بسیار حائز اهمیت است تا شما متوجه شوید ارزش واقعی خودرو چه میزان است.

همیشه اگر برای خرید خودرو قولنامه هم می نویسید حق فسخ را عنوان کنید تا بعد از مشخص شدن چنین مواردی بتوانید خودرو را پس بدهید. آیا واقعا تشخیص رنگ شدگی خودرو تا این اندازه مهم است؟

اگر آمار کارشناسی خودرو های دست دوم را تابحال بررسی کرده باشید متوجه می شوید بیش از 70 درصد خودرو ها دچار نقص بدنه یا نقص فنی هستند. این دلایل باعث می شوند تا شما خدایی نکرده سرتان کلاه رود و قیمت را بیش از حدی که عرف آن است پرداخت کنید.

به غیر از 4 مورد بالا می توانید با استفاده از روش های دیگر رنگ خودرو دست دوم خودتان را تشخیص دهید که به شرح زیر است:

  • وجود داشتن آثار سمباده
  • ایستادن و در زوایای مختلف از کنار دیدن رنگ بدنه خودرو
  • استفاده از دستگاه برای تشخیص رنگ
  • موج داشتن رنگ خودرو

در این شرایط برای خرید و فروش خودرو بی گدار به آب نزنید، دلال ها از این شرایط سوء استفاده می کنند و خودرو های پر از نقص را به شما می اندازند. در ابتدای مقاله خاطر نشان شدیم که شما بابت هزینه خودرو مبلغ زیادی را می دهید یک کارشناس هم بیاورید تا خریدی امن داشته باشید.

رادیو مونتاژ نمایندگی رسمی محصولات وینکا در رشت،تهران،تبریز،اصفهان،شیراز،اراک،یزد،کرمان،قزوین،اردبیل،مشهد،ارومیه،کرج،ایلام،بوشهر،شهرکرد،بیرجند،بجنورد،اهواز،زنجان،سمنان،زاهدان،قم، سنندج،کرمانشاه،یاسوج،گرگان،خرم آباد،ساری،بندرعباس،همدان،یزد

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *