دوربین ثبت وقایع خودرو وینکا مدل DYT-2

دوربین ثبت وقایع خودرو وینکا مدل DYT-2


 نصب و کالیبره کردن دوربین ثبت وقایع

نصب و کالیبره کردن دوربین ثبت وقایع

این روزها به دلیل ارزشمند شدن بیش اندازه خودرو، تقاضا برای دوربین های ثبت وقایع خودرویی بالا رفته تا صاحبان خودرو بتوانند از اتفاقاتی که می تواند برای خودروشان رخ دهد باخبر شوند و در کنار آن مدرکی اگر نیاز باشد داشته باشند.

اما اگر بخواهیم به طور خلاصه دلایل نصب دوربین خودرویی را بدانیم به موارد زیر خواهیم رسید.

استفاده از دوربین ثبت وقایع خودرو به دلایل متعددی مانند:

1- افزایش امنیت خودرو: با نصب دوربین ثبت وقایع، افراد می‌توانند برای مانیتور کردن وضعیت خودرو و اطمینان از امنیت آن از راه دور استفاده کنند.

2- ثبت تصاویر حوادث: در صورتی که در حادثه‌ای شریک باشید، دوربین ثبت وقایع به شما کمک می کند تا تصاویر و ویدیویی از حادثه را ذخیره کنید و در صورت نیاز به مقامات ارائه دهید.

3- کاهش هزینه‌های بیمه: نصب دوربین ثبت وقایع خودرو می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه‌های بیمه خودرو خود را کاهش دهید. برخی شرکت‌های بیمه تخفیف‌هایی برای نصب دوربین ثبت وقایع در خودروها ارائه می‌دهند.

4- مانیتور کردن رانندگی: با نصب دوربین ثبت وقایع، می‌توانید رانندگی خود را مانیتور کنید و بهبود بخشید. این دوربین می‌تواند به شما کمک کند تا رانندگی خود را بهبود بخشید و از رفتارهای نامناسبی مانند شتاب زدن، ترمز کردن ناگهانی و… جلوگیری کنید.

انواع تغذیه برق نصب و کالیبره کردن دوربین ثبت وقایع خودرو

حالا با توجه به محاسنی که دوربین های ثبت وقایع خودرویی دارند ما قادریم از انواع دوربین ثبت وقایع استفاده کنیم که هر یک ممکن است سیم بندی خاص خود را داشته باشد. شاید مهمترین بخش نصب دوربین ثبت وقایع تامین تغذیه آن است که ما در ادامه به انواع آن می پردازیم.

دوربین ثبت وقایع خودرو وینکا مدل DYT-5  نصب و کالیبره کردن دوربین ثبت وقایع
دوربین ثبت وقایع خودرو وینکا مدل DYT-5

 نصب و کالیبره کردن دوربین ثبت وقایع با تغذیه USB

این نوع محصولات برای تغذیه از ورودی Usb بهره می گیرند که در خودروهای قدیمی می توان آن را از شارژر فندکی گرفت و در خودروهای جدیدتر از خروجی Usb ای که در خودرو وجود دارد متصل نمود. دوربین های ثبت وقایع با تغذیه USB آسانترین راه را برای تغذیه محصول جلوی پای مشتری می گذارند و این سادگی برای خودروهای جدید بیشتر به چشم می آید. چرا که بسیاری از این خودروها خروجی USB در کنار آینه دارند تا تغذیه این دوربین ها را تامین کنند. دوربین های ثبت وقایع Usb در زمان خاموش بودن خودرو خاموش می شوند.

 نصب و کالیبره کردن دوربین ثبت وقایع با تغذیه فندکی

عمده ی دوربین های ثبت وقایع خودرویی درون خود شارژر فندکی دارند که با سوکتی خاص آن را به دستگاه متصل میکند. شارژر فندکی را در خودروهای ایرانی و قدیمی می بایست جای ورودی فندک خودرو قرار دارد و در خودروهایی که خروجی فندکی 12 ولت مجزا دارند به آن متصل نمود. اگر درون پک دوربین ثبت وقایع شارژر فندکی بود که می بایست حتما از آن استفاده نمود، در غیر این صورت حتما از شارژرهای با کیفیت استفاده کنید تا نوسان برق خودرو باعث آسیب رساندن به دستگاه شما نشود. در صورت استفاده از شارژر فندکی در زمانی که خودرو خاموش است دوربین ثبت وقایع نیز از کار می افتد.

این نکته را در مورد دوربین خودرو با شارژر فندکی داشته باشید که اکثر آنها را می توان با تغذیه Usb تعبیه شده در خودرو ها تغذیه کرد. توجه داشته باشید Usb مورد استفاده برای شارژ باشد و بهتر است از ورودی فلش یا این گونه ورودی ها استفاده نشود.

 نصب و کالیبره کردن دوربین ثبت وقایع با برق مستقیم

برخی از دوربین های خودرویی، مخصوصا مدل های سیم کارت خور و GPS دار دارای ورودی خاصی هستند که تعبیه شده تا مستقیما به جعبه فیوز یا سر باتری ماشین متصل گردند. این دوربین ها هیچ وقت خاموش نمی شوند و در صورتی که خودرو پارک باشد و در محدوده ی خودرو هیچ اتفاقی نیفتد در حالت استندبای قرار میگیرند و به محض نزدیک شدن افراد یا وسیله ی نقلیه ای به خودرو شروع به ثبت وقایع می کنند.این دوربین ها میتوانند مکان خودرو را دائما برای صاحب خودرو ارسال کنند و حتی تصاویر زنده و صدای محیط را انتقال دهند.

سیم کشی این دوربین های ثبت وقایع باید توسط افراد متخصص انجام پذیرد و دقت در مسیر سیم کشی و تمیز کاری در انجام کار بسیار حائز اهمیت است.

سیم کشی دوربین عقب در نصب و کالیبره کردن دوربین ثبت وقایع

یکی از پر دردسر ترین قسمت های سیم کشی دوربین خودرو، نصب دوربین عقب است که معمولا آن را بالای پلاک نصب می کنند. سیم کشی برای این دوربین می تواند در هر خودرو متفاوت باشد ولی عمدتا می بایست سیم را از مسیر کنار سقف خودرو رد کرد و به صندوق عقب رساند و پس از آن نهایتا سوراخی ریز بالای پلاک عقب خودرو نصب نمود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *